Silnik Bafang M200 na niebieskim tle
E-book Mój pierwszy rower elektryczny – praktyczny poradnik zakupu roweru elektrycznego
E-book · Nowość
Mój pierwszy rower elektryczny
Jak wybrać rower elektryczny, który naprawdę pasuje do Twojego życia. 230 stron · PDF od razu po zakupie.
29 zł Kup e-booka →

Data ostatniej aktualizacji: 2026-09-09

Bafang M200 nadal trafia do rowerów elektrycznych, choć na rynku są już nowsze jednostki producenta. Na papierze jego 65 Nm nie robi dziś dużego wrażenia, ale M200 ma coś, czego nie oferuje nawet mocniejszy M300 – czujnik momentu obrotowego, który pozwala napędowi reagować na siłę nacisku na pedały.Czy to wystarczy, żeby w 2026 roku nadal warto było kupić rower z M200? Sprawdzam jego rzeczywiste parametry, opinie użytkowników, różnice względem M210 i M300 oraz najważniejsze rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę przed zakupem – zwłaszcza jeśli rozważasz używany rower elektryczny z tym silnikiem.

⚡ Kluczowe wnioski w 30 sekund
  • M200: 250 W, 65 Nm i 3,2 kg. Producent podaje czujnik kadencji i momentu obrotowego.
  • M300 ma 80 Nm i waży 3,6 kg, ale korzysta tylko z czujnika kadencji.
  • Obecna karta M210 podaje 80 Nm i 3,2 kg, jednak starsza instrukcja dealerska dla tego samego oznaczenia zawiera częściowo inne wartości.
  • 65 Nm nie mówi wszystkiego o zachowaniu roweru na podjeździe. Liczą się także przełożenia, masa, kadencja i sposób zaprogramowania wspomagania.
  • Opinie o M200 są niejednoznaczne. Użytkownicy chwalą m.in. cichą pracę, ale pojawiają się też krytyczne relacje dotyczące wspomagania pod większym obciążeniem.
  • Przy zakupie używanego roweru sprawdź cały system – baterię, napęd, konfigurację prędkości, możliwość diagnostyki i dokładne oznaczenie silnika.
Reklama

Czym jest Bafang M200 i czy nadal warto go brać pod uwagę?

Bafang oficjalnie zaprezentował M200 w marcu 2020 roku jako centralny napęd przeznaczony przede wszystkim do tańszych rowerów miejskich i turystycznych. Sama instrukcja dealerska nosi wcześniejszą datę – wrzesień 2019 roku – więc dokumentacja była gotowa jeszcze przed publiczną premierą.

Producent określał M200 jako rozwiązanie dla segmentu eCity i eTour. W komunikacie premierowym podkreślał ograniczenie liczby elementów mechanicznych i elektrycznych oraz zastosowanie połączenia elementów stalowych i nylonowych w przekładni. Konstrukcja miała być stosunkowo lekka, niedroga i cicha.

M200 nadal widnieje w katalogu M-series Bafanga. Jednocześnie producent oferuje nowszy M210, który pełni podobną rolę w lekkich rowerach miejskich. Dlatego dziś M200 najlepiej oceniać nie jako samodzielny „produkt do kupienia”, lecz jako jeden z elementów konkretnego roweru.

Jeżeli chcesz zobaczyć, gdzie M200 mieści się w szerszej rodzinie napędów producenta, zobacz również przegląd silników Bafang stosowanych w rowerach elektrycznych.

Najważniejsza zasada: jeżeli dwa rowery mają różne silniki, porównuj całe rowery. Sama wartość 65, 80 czy 90 Nm nie mówi jeszcze, który z nich będzie lepiej jeździł w Twoich warunkach.

Dane techniczne silnika Bafang M200

Dla modelu M200 MM G210.250.C Bafang podaje następujące parametry:

ParametrM200 MM G210.250.C
Położeniesilnik centralny
Moc nominalna250 W
Maksymalny możliwy moment obrotowy65 Nm
Napięcie nominalne36 / 43 V
Limit prędkości w karcie producenta25 / 32 km/h, zależnie od konfiguracji
Czujniki pedałowaniakadencja + moment obrotowy
Standard osiJIS
Masa silnika3,2 kg
Obsługiwany rozmiar kół20–29 cali
Stopień ochrony w aktualnej karcieIPX5
Manetka gazuN/A w aktualnej specyfikacji
💡 IP65 czy IPX5? Instrukcja dealerska M200 z września 2019 roku podaje IP65, natomiast obecna karta internetowa Bafanga – IPX5. Nie oznacza to pogorszenia deklarowanej ochrony przed wodą: w kodzie IP odpowiada za nią druga cyfra, a w obu przypadkach wynosi ona 5. IP65 dodatkowo określa ochronę przed ciałami stałymi na poziomie 6, natomiast „X” oznacza, że w oznaczeniu IPX5 nie podano tej pierwszej klasy.

Więcej o tym, jak czytać oznaczenia IP, wyjaśniamy w osobnym materiale o klasach IP w rowerach elektrycznych.

Jak działa czujnik momentu obrotowego w M200?

Jedną z najważniejszych cech M200 są dwa źródła informacji o pedałowaniu. Bafang podaje „Cadence & Torque”, czyli czujnik kadencji i czujnik momentu obrotowego.

Co naprawdę daje czujnik momentu?

Czujnik kadencji informuje system o obracaniu korb i ich prędkości obrotowej. Czujnik momentu dodaje informację o obciążeniu wynikającym z nacisku rowerzysty na pedały. Sterownik może więc uwzględniać nie tylko sam fakt pedałowania, ale również zmianę wysiłku.

Nie znaczy to jednak, że każdy rower z M200 będzie reagował dokładnie tak samo. Charakter wspomagania zależy również od oprogramowania sterownika, ustawień poszczególnych poziomów oraz konfiguracji przygotowanej przez producenta roweru.

Dlatego lepiej unikać prostego podziału: „czujnik momentu zawsze działa płynnie, a czujnik kadencji zawsze szarpie”. Różnice między obiema metodami szerzej opisujemy w artykule czujnik kadencji a czujnik momentu obrotowego – który jest lepszy?

65 Nm w Bafang M200 – co ta liczba mówi w praktyce?

Bafang określa 65 Nm jako maksymalny możliwy moment obrotowy M200. Jest to parametr silnika, a nie bezpośrednia informacja o sile działającej na styku tylnej opony z nawierzchnią.

M200 jest silnikiem centralnym, dlatego przekazuje napęd przez łańcuch i przełożenia roweru. Zmiana biegu zmienia również przełożenie pomiędzy silnikiem a tylnym kołem. Z tego powodu właściwe korzystanie z biegów na podjeździe ma dla napędu centralnego duże znaczenie.

Na zachowanie roweru pod górę wpływają równocześnie masa rowerzysty i bagażu, nachylenie oraz długość podjazdu, przełożenie, kadencja, przyczepność, stan baterii i sposób sterowania silnikiem. Nie ma więc jednej wiarygodnej granicy w rodzaju „M200 radzi sobie do 8%, a powyżej już nie”.

Jeżeli chcesz dokładniej zrozumieć tę zależność, zobacz poradnik czym jest moment obrotowy silnika w rowerze elektrycznym.

Bafang M200 – opinie użytkowników

Opinie o M200 są przydatnym uzupełnieniem danych producenta, ale trzeba traktować je jako doświadczenia pojedynczych użytkowników. Nie znalazłem dużego niezależnego badania, które pozwalałoby wiarygodnie określić przeciętne osiągi lub awaryjność tej jednostki.

Co wynika ze znalezionych relacji?

Na forum Electric Bike Review właściciel roweru Vogue SLX z M200 pisał po dwóch tygodniach użytkowania, że silnik pracuje niemal bezgłośnie i że ogólnie jest zadowolony z zakupionych rowerów. To jednak krótka relacja jednego właściciela, a nie test trwałości.

Bardziej krytyczna opinia pojawiła się na polskim Forum Rowerowym. Użytkownik deklarujący zawodową styczność z M200 i M300 opisywał oba silniki jako ciche, ale jednocześnie oceniał ich wspomaganie w trudniejszych warunkach jako słabsze, niż oczekiwał po deklarowanych 65 i 80 Nm.

Takiej relacji nie można jednak zamienić w stwierdzenie, że „M200 w rzeczywistości ma mniej niż 65 Nm”. Bez pomiarów wykonanych w kontrolowanych warunkach byłby to zbyt daleko idący wniosek.

Najbardziej użyteczny wniosek z opinii: przed zakupem roweru z M200 warto przejechać się dokładnie tym modelem i sprawdzić go na podjeździe podobnym do tych, które pokonujesz na co dzień. To da więcej informacji niż samo 65 Nm w tabeli.

Reklama

Pojedyncze wpisy nie pozwalają także policzyć awaryjności M200. Dwa rowery z takim samym silnikiem mogą różnić się baterią, przełożeniami, masą, oprogramowaniem i ustawieniami systemu, dlatego ich zachowanie nie musi być identyczne.

Bafang M200 vs M210 vs M300

Opinie użytkowników pokazują, że same wartości katalogowe nie rozstrzygają wszystkiego. Mimo to są dobrym punktem wyjścia do porównania M200 z najbliższymi jednostkami Bafanga – M210 i M300.

Poniższa tabela przedstawia dane z obecnych internetowych kart producenta. W przypadku M210 starsza instrukcja dealerska zawiera częściowo inne wartości, dlatego przy konkretnym rowerze warto sprawdzić także jego rocznik i dokumentację.

ParametrM200M210M300
KodMM G210.250.CMM G2300.250.CMM G360.250.C
Moc nominalna250 W250 W250 W
Maks. możliwy moment65 Nm80 Nm80 Nm
Czujniki pedałowaniakadencja + momentkadencja + momentkadencja
Masa3,2 kg3,2 kg3,6 kg
Napięcie36 / 43 V36 V36 / 43 / 48 V
Limit prędkości w karcie25 / 32 km/h25 km/h25 / 32 km/h
Stopień ochrony w aktualnej karcieIPX5IPX6IPX5

W przypadku M210 trzeba zwrócić uwagę na wersję dokumentacji. Obecna karta internetowa podaje 36 V, 80 Nm i 3,2 kg. Oficjalna instrukcja dealerska z listopada 2023 roku dla MM G2300.250.C podaje natomiast 36/43 V, moment większy niż 70 Nm i masę około 3,4 kg. Przy konkretnym rowerze najlepiej więc sprawdzić jego rocznik, tabliczkę znamionową i dokumentację.

M200 czy M210?

Jeżeli porównujemy obecne dane katalogowe, M210 ma wyższy maksymalny moment – 80 zamiast 65 Nm – przy tej samej deklarowanej masie 3,2 kg. Oba modele mają czujnik kadencji i momentu obrotowego, a dla M210 podano IPX6.

Przy dwóch podobnie wyposażonych i podobnie wycenionych nowych rowerach M210 wygląda więc na papierze atrakcyjniej. Nie jest to jednak powód, aby odrzucać dobrze wyposażony lub wyraźnie tańszy rower z M200.

M200 czy M300?

M300 ma 80 Nm maksymalnego deklarowanego momentu i waży 3,6 kg. Jego karta podaje jednak wyłącznie czujnik kadencji, podczas gdy M200 wykorzystuje kadencję oraz moment obrotowy.

To dwa różne podejścia do sterowania wspomaganiem, dlatego sam wynik 80:65 Nm nie rozstrzyga wyboru. Jeśli masz taką możliwość, najlepiej porównać konkretne rowery podczas jazdy.

Więcej informacji znajdziesz w osobnym artykule o silniku Bafang M300.

Czy Bafang M200 jest legalny w Polsce?

Sam silnik nie decyduje o statusie prawnym całego pojazdu. Ma to szczególne znaczenie w przypadku M200, ponieważ Bafang wymienia konfiguracje z limitem 25 i 32 km/h.

Polskie Prawo o ruchu drogowym pozwala, aby rower miał pomocniczy napęd elektryczny uruchamiany naciskiem na pedały, zasilany napięciem nie wyższym niż 48 V i o znamionowej mocy ciągłej nie większej niż 250 W. Moc wyjściowa musi stopniowo się zmniejszać i spaść do zera po przekroczeniu 25 km/h.

M200 skonfigurowany jako system 250 W spełniający te warunki może więc być elementem roweru zgodnego z polską definicją. Konfiguracja nadal aktywnie wspomagająca do 32 km/h nie mieści się w tej definicji roweru. Dalsza klasyfikacja pojazdu zależy jednak od całej konstrukcji i homologacji – sama nazwa M200 nie wystarcza do jej ustalenia.

Szerzej opisujemy ten temat w poradniku o przepisach dotyczących rowerów elektrycznych w Polsce.

CAN bus i kompatybilność części

Przy wymianie wyświetlacza, baterii, wiązki lub innych elementów nie należy zakładać kompatybilności tylko dlatego, że oba podzespoły są marki Bafang.

Oficjalne katalogi OEM Bafanga zestawiały M200 z wyświetlaczami wykorzystującymi komunikację CAN. Podobne konfiguracje występowały również przy M300. Potwierdza to obecność CAN w katalogowych systemach z tymi silnikami, ale nie oznacza, że dowolny wyświetlacz CAN Bafanga będzie współpracował z każdym rowerem wyposażonym w M200 lub M300.

Podobnie należy rozumieć promowaną przy premierze M200 strategię „open system”. Producent umożliwiał markom rowerowym łączenie jednostki z komponentami innych dostawców po odpowiedniej integracji. Nie jest to równoznaczne z zasadą „każda bateria 36 V pasuje do M200”.

⚠️ Uwaga: przed zakupem wyświetlacza, baterii lub elementu instalacji sprawdź oznaczenie silnika, złącza, protokół komunikacyjny i dokumentację producenta konkretnego roweru. Zgodność napięcia nie gwarantuje zgodności całego systemu.

Jeżeli chcesz zrozumieć, za co odpowiada komunikacja pomiędzy podzespołami, zobacz poradnik CAN bus w rowerach elektrycznych.

Trwałość i serwis Bafang M200

Nie znalazłem wiarygodnych danych pozwalających określić statystyczną trwałość M200 w kilometrach ani procentową awaryjność tego modelu. Nie ma więc podstaw do podawania wartości typu „silnik bez problemu przejedzie 30 000 km”.

W sprawdzonej instrukcji dealerskiej nie ma też uniwersalnego interwału w rodzaju „rozebrać silnik i wymienić smar co X kilometrów”. Producent zaleca, aby czynności serwisowe wykonywał uprawniony personel z odpowiednim wyposażeniem.

Instrukcja mówi również wprost, aby nie rozbierać silnika samodzielnie, nie używać do czyszczenia rozpuszczalników, unikać zanurzania oraz nie stosować strumienia wody pod wysokim ciśnieniem.

Reklama

BESST i diagnostyka

Bafang rozwija narzędzia BESST przeznaczone do diagnostyki systemów napędowych. Umożliwiają one między innymi odczyt danych i błędów oraz wykonywanie aktualizacji oprogramowania w obsługiwanych systemach.

Dostęp zależy jednak od uprawnień i zgodności konkretnego produktu. Przy starszym rowerze dobrze więc zapytać serwis, czy potrafi diagnozować dokładnie tę wersję systemu.

Bafang ma polską spółkę w Bielanach Wrocławskich i podaje osobny kontakt posprzedażowy dla Polski. To przydatna informacja o lokalnym wsparciu producenta, ale nie oznacza automatycznie, że każdy silnik M200 zostanie naprawiony na miejscu niezależnie od pochodzenia roweru.

Łańcuch, kaseta i zębatki

W napędzie centralnym moment silnika jest przekazywany przez układ napędowy roweru. Stan łańcucha, kasety i przedniej zębatki ma więc bezpośrednie znaczenie dla działania całego zestawu.

Nie ma jednak jednego właściwego przebiegu wymiany łańcucha dla wszystkich rowerów z M200. Zużycie zależy między innymi od obciążenia, sposobu zmiany przełożeń, czystości napędu, warunków jazdy i zastosowanych komponentów. Lepiej regularnie kontrolować wydłużenie łańcucha niż wymieniać go po arbitralnej liczbie kilometrów.

Praktyczną metodę opisujemy w poradniku jak rozpoznać zużycie łańcucha w rowerze elektrycznym.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie roweru z M200?

W nowym rowerze liczy się przede wszystkim relacja ceny do całego wyposażenia. W używanym dochodzi stan baterii, napędu i konkretnego egzemplarza silnika.

  1. Sprawdź oznaczenie silnika. W dokumentacji omawianego M200 występuje MM G210.250.C.
  2. Wykonaj jazdę próbną. Sprawdź wszystkie poziomy wspomagania, ruszanie i zachowanie na podjeździe.
  3. Zwróć uwagę na nietypowe dźwięki i przerwy we wspomaganiu. Wyraźne zgrzyty, stuki lub powtarzające się zaniki wymagają wyjaśnienia.
  4. Sprawdź baterię. W starszym rowerze jej stan może mieć większy wpływ na wartość zakupu niż różnica pomiędzy M200 a M210.
  5. Skontroluj łańcuch i zębatki. Mocno zużyty napęd oznacza dodatkowy koszt po zakupie.
  6. Zapytaj o możliwość diagnostyki. Serwis powinien wiedzieć, czy obsługuje konkretny system Bafanga.
  7. Sprawdź konfigurację prędkości. Ma to szczególne znaczenie przy rowerze sprowadzonym spoza Polski lub zmodyfikowanym.

Jeśli zastanawiasz się, czy napęd centralny w ogóle jest dla Ciebie odpowiedni, pomocne będzie porównanie silnika centralnego z silnikiem w piaście.

Bafang M200 – zalety i ograniczenia

Zalety

  • czujnik kadencji i momentu obrotowego,
  • masa 3,2 kg,
  • centralne położenie napędu,
  • wariant katalogowy z limitem 25 km/h,
  • polski kontakt posprzedażowy Bafanga.
Ograniczenia

  • starsza konstrukcja niż obecny M210,
  • 65 Nm wobec 80 Nm w obecnej karcie M210,
  • krytyczne relacje części użytkowników dotyczące pracy pod większym obciążeniem,
  • konieczność dokładnego sprawdzania kompatybilności części systemu,
  • brak wiarygodnych publicznych statystyk awaryjności.

Podsumowanie – czy Bafang M200 jest dobrym wyborem?

Bafang M200 ma jeden wyraźny atut: przy stosunkowo prostej konstrukcji wykorzystuje zarówno czujnik kadencji, jak i momentu obrotowego. Waży 3,2 kg, a jego 65 Nm odpowiada miejskiemu i turystycznemu zastosowaniu, do którego został zaprojektowany.

Nie jest już jednak najnowszą propozycją Bafanga. Jeśli za podobne pieniądze możesz kupić porównywalny rower z M210, nowsza jednostka wygląda dziś atrakcyjniej na papierze. Z kolei M300 oferuje wyższy maksymalny moment, ale inną konstrukcję czujników.

Jeżeli rower z M200 jest dobrze wyposażony, rozsądnie wyceniony i odpowiada Ci podczas jazdy próbnej, sam wiek konstrukcji nie jest powodem, aby go skreślać. W praktyce ważniejsza od samego logo na obudowie będzie jakość całego roweru.

Najczęściej zadawane pytania

Czy Bafang M200 ma czujnik momentu obrotowego?

Tak. Bafang dla MM G210.250.C podaje czujnik kadencji i momentu obrotowego.

Ile Nm ma Bafang M200?

Producent podaje maksymalny możliwy moment obrotowy 65 Nm. Sama wartość nie pozwala jednak dokładnie przewidzieć zachowania całego roweru na podjeździe.

Co jest lepsze – Bafang M200 czy M300?

M300 ma 80 Nm i czujnik kadencji, a M200 65 Nm oraz czujnik kadencji i momentu. Nie ma jednego zwycięzcy dla każdego roweru i użytkownika – najlepiej porównać konkretne konstrukcje podczas jazdy.

Co jest lepsze – Bafang M200 czy M210?

Obecna karta M210 podaje 80 Nm, 3,2 kg oraz czujnik kadencji i momentu, dlatego na papierze wypada korzystniej od M200. Przy konkretnym rowerze sprawdź jednak wersję dokumentacji, ponieważ instrukcja M210 z 2023 roku podawała częściowo inne parametry.

Czy Bafang M200 jest wodoodporny?

Obecna karta podaje IPX5, a instrukcja z 2019 roku IP65. Oba oznaczenia mają tę samą drugą cyfrę 5 dotyczącą ochrony przed wodą. Instrukcja producenta mimo to zabrania zanurzania silnika i zaleca unikanie mycia strumieniem wysokociśnieniowym.

Czy Bafang M200 jest legalny w Polsce?

Może być elementem roweru spełniającego polskie wymagania, jeśli cały pojazd ma napięcie do 48 V, znamionową moc ciągłą do 250 W, napęd uruchamiany pedałowaniem i wygasza wspomaganie po przekroczeniu 25 km/h. Konfiguracja nadal aktywnie wspomagająca do 32 km/h nie spełnia tego warunku.

Czy Bafang M200 jest awaryjny?

Nie znalazłem wiarygodnych statystyk pozwalających określić awaryjność M200. Pojedyncze pozytywne i negatywne relacje użytkowników nie pozwalają określić częstości usterek całej populacji silników.

Jak serwisować Bafang M200?

Instrukcja dealerska zaleca obsługę przez uprawniony personel z odpowiednim wyposażeniem. Producent odradza samodzielne rozbieranie jednostki, zanurzanie jej w wodzie i czyszczenie strumieniem wysokociśnieniowym. Przy diagnostyce warto sprawdzić możliwość obsługi danego systemu narzędziami BESST.

Źródła i materiały referencyjne

Dane techniczne zostały ponownie zweryfikowane 9 września 2026 roku. Parametry silników oparto przede wszystkim na kartach i instrukcjach producenta. Fora wykorzystano wyłącznie jako źródło indywidualnych doświadczeń użytkowników, a nie jako podstawę danych technicznych.

  • Bafang – M200 MM G210.250.C – aktualna karta produktu: 250 W, 65 Nm, 36/43 V, 3,2 kg, czujnik kadencji i momentu oraz IPX5.
    Oficjalna karta M200.
  • Bafang – Dealer Manual M200 MM G210.250.C, wrzesień 2019 – starsza dokumentacja, specyfikacja IP65 oraz zalecenia dotyczące konserwacji.
    Instrukcja M200 PDF.
  • Bafang – M210 MM G2300.250.C – aktualna karta produktu: 250 W, 80 Nm, 36 V, 3,2 kg, czujnik kadencji i momentu oraz IPX6.
    Oficjalna karta M210.
  • Bafang – Dealer Manual M210 MM G2300.250.C, listopad 2023 – starsza specyfikacja podająca 36/43 V, moment >70 Nm i masę ok. 3,4 kg.
    Instrukcja M210 PDF.
  • Bafang – M300 MM G360.250.C – aktualna karta produktu: 250 W, 80 Nm, 36/43/48 V, 3,6 kg i czujnik kadencji.
    Oficjalna karta M300.
  • Bafang OEM Workbook 2022 – katalogowe konfiguracje M200 i M300, w tym komponenty systemów CAN.
    OEM Workbook PDF.
  • Bafang – BESST – oficjalny opis narzędzia służącego do diagnostyki, odczytu błędów i aktualizacji obsługiwanych systemów.
    Bafang BESST.
  • Bafang – BESST Pro – aktualne informacje o kompatybilności produktów i zasadach dostępu do narzędzia diagnostycznego.
    Bafang BESST Pro.
  • Bafang – Locations – dane Bafang Electric (Poland) sp. z o.o. w Bielanach Wrocławskich i polski kontakt posprzedażowy.
    Lokalizacje Bafang.
  • Cycling Industry News – materiał premierowy Bafanga dotyczący M200 z 9 marca 2020 roku.
    Bafang’s new mid-drive widens entry-level possibilities for OEMs.
  • Prawo o ruchu drogowym, art. 2 pkt 47 – oficjalny tekst definicji roweru z pomocniczym napędem elektrycznym.
    Elektroniczny Dziennik Ustaw.
  • Electric Bike Review Forum – indywidualna relacja właściciela roweru z silnikiem M200, wykorzystana wyłącznie jako opinia użytkownika.
    Wątek o M200 i M300.
  • Forum Rowerowe – relacja użytkownika deklarującego zawodową styczność z Bafang M200 i M300; wykorzystana jako doświadczenie użytkownika, a nie źródło danych technicznych.
    Wątek „OLI, Panasonic, Bafang – który silnik wybrać?”.
E-book · Praktyczny poradnik zakupu
E-book Mój pierwszy rower elektryczny – praktyczny poradnik zakupu e-bike’a
Silnik centralny czy w piaście? Wybierz napęd bez marketingu
Dlaczego sama moc silnika nie mówi wszystkiego, czym różni się czujnik momentu od czujnika kadencji i jaki napęd pasuje do Twoich tras.
29 zł
Kup e-booka za 29 zł →
Płatność jednorazowa · Dostęp natychmiast · Plik PDF