
Data ostatniej aktualizacji: 2026-10-04
- KROSS jest wyłącznym dystrybutorem rowerów Amflow w Polsce, Czechach i na Słowacji.
- Na 4 października 2026 r. katalog KROSS obejmuje cztery modele: PX Carbon 700, PX Carbon Pro 700, PR Carbon 800 i PR Carbon Pro 800.
- Seria PX korzysta z Avinox M2S i zintegrowanego akumulatora 700 Wh; seria PR ma wyjmowany akumulator 800 Wh.
- PR Carbon ma jednostkę Avinox M2, a PR Carbon Pro – M2S. Według Amflow M2 oferuje 110 Nm nominalnie i 125 Nm szczytowo, a M2S odpowiednio 130 i 150 Nm.
- Ceny katalogowe KROSS sprawdzone 4 października 2026 r. wynoszą od 20 699 do 43 399 zł; ceny i dostępność mogą się zmieniać.
KROSS dystrybutorem Amflow w Polsce, Czechach i na Słowacji
10 grudnia 2025 roku KROSS poinformował, że obejmuje wyłączną dystrybucję rowerów Amflow w Polsce, Czechach i na Słowacji. Dla polskich klientów oznaczało to oficjalny kanał sprzedaży tej marki przez KROSS.
Amflow i DJI nie są tu tym samym. Amflow to marka rowerów, natomiast DJI opracowało system napędowy Avinox. Najprecyzyjniej jest więc mówić o rowerach Amflow z systemem DJI Avinox.
Na początku współpracy KROSS wskazywał przede wszystkim modele PL Carbon i PL Carbon Pro z jednostką Avinox M1. Obecna oferta wygląda już inaczej: w katalogu są serie PX i PR z nowszymi napędami Avinox M2 i M2S.
Aktualne modele Amflow w ofercie KROSS
Na 4 października 2026 roku katalog KROSS zawiera cztery modele Amflow: dwa z serii PX i dwa z serii PR. Wszystkie mają karbonowe ramy i pełne zawieszenie, ale różnią się napędem, konstrukcją akumulatora, masą i osprzętem.
| Model | Napęd | Akumulator | Masa rozmiaru M* | Cena KROSS** |
|---|---|---|---|---|
| Amflow PX Carbon 700 | Avinox M2S | 700 Wh, zintegrowany | 21,0 kg | 30 499 zł |
| Amflow PX Carbon Pro 700 | Avinox M2S | 700 Wh, zintegrowany | 20,6 kg | 43 399 zł |
| Amflow PR Carbon 800 | Avinox M2 | 800 Wh, wyjmowany | 22,6 kg | 20 699 zł |
| Amflow PR Carbon Pro 800 | Avinox M2S | 800 Wh, wyjmowany | 23,1 kg | 26 699 zł |
* Masy według Amflow dla rozmiaru M, w konfiguracji opisanej przez producenta. W większych rozmiarach masa rośnie o kilka dziesiątych kilograma i może się nieznacznie różnić między egzemplarzami.
** Ceny sprawdzone w katalogu KROSS 4 października 2026 r. Mogą ulec zmianie, podobnie jak dostępność poszczególnych rozmiarów i wersji.
Amflow PX czy PR – najważniejsze różnice
Amflow PX: niższa masa, M2S i akumulator 700 Wh
Oba modele PX korzystają z Avinox M2S. Według Amflow jednostka oferuje 130 Nm momentu nominalnego i do 150 Nm momentu szczytowego. Akumulator ma 700 Wh i jest zintegrowany z ramą, dlatego nie jest przeznaczony do regularnego wyjmowania na czas ładowania.
PX Carbon Pro jest lżejszy od podstawowego PX Carbon w odpowiadających rozmiarach. W rozmiarze M producent podaje odpowiednio 20,6 i 21,0 kg. Wersja Pro otrzymuje też wyższej klasy zawieszenie FOX Factory, napęd SRAM X0 Eagle Transmission oraz karbonowe obręcze. Oba modele mają jednak ten sam system M2S, więc dopłata do PX Carbon Pro dotyczy przede wszystkim osprzętu i niewielkiej redukcji masy, a nie mocniejszego silnika.
Amflow PR: wyjmowany akumulator 800 Wh i wybór M2 lub M2S
W serii PR akumulator 800 Wh jest wyjmowany i można go ładować poza rowerem. To praktyczne rozwiązanie dla osób, które nie mają wygodnego dostępu do gniazdka w miejscu przechowywania e-MTB.
PR Carbon korzysta z Avinox M2, dla którego Amflow podaje 110 Nm nominalnie i 125 Nm szczytowo. PR Carbon Pro ma M2S z wartościami 130 i 150 Nm. W rozmiarze M wersja Pro jest przy tym cięższa: 23,1 kg wobec 22,6 kg w PR Carbon. Oznaczenie „Pro” nie oznacza więc automatycznie niższej masy; w tej serii oznacza również napęd o wyższym momencie oraz bogatszą specyfikację osprzętu.
Co z Amflow PL i Avinox M1?
Na początku współpracy KROSS z Amflow najwięcej uwagi poświęcano modelom PL Carbon i PL Carbon Pro. To właśnie one pojawiały się w komunikacie z grudnia 2025 roku i korzystały z napędu Avinox M1.
Seria PL nadal jest prezentowana w europejskiej ofercie Amflow i korzysta z Avinox M1. Producent podaje dla tej jednostki 105 Nm maksymalnego momentu ciągłego oraz do 120 Nm w trybie Boost; masa silnika wynosi około 2,52 kg. Obecna oferta KROSS skupia się jednak na nowszych seriach PX i PR.
Jeżeli interesuje Cię sam napęd – jego parametry, tryb Boost i porównanie z konkurencyjnymi silnikami centralnymi – zobacz nasz osobny materiał o Avinox M1.
Avinox także w rowerach KROSS
Avinox nie ogranicza się w katalogu KROSS do rowerów Amflow. Dust Boost 1.0 800 wykorzystuje Avinox M2 i akumulator 800 Wh, a Soil Boost AX100 800 korzysta z tej samej jednostki napędowej.
Co partnerstwo KROSS i Amflow oznacza dla kupującego?
Dla kupującego najważniejszym skutkiem współpracy jest oficjalna dystrybucja Amflow przez KROSS w Polsce. W polskim katalogu można sprawdzić aktualne modele i ceny, a przed zakupem zweryfikować dostępność konkretnego rozmiaru oraz warunki sprzedaży i obsługi posprzedażowej.
Oficjalna dystrybucja sama w sobie nie przesądza jednak, czy dany model będzie najlepszym wyborem w segmencie premium. Przy zakupie większe znaczenie mają geometria, zawieszenie, masa, konstrukcja akumulatora, charakterystyka napędu, osprzęt, możliwości serwisowe i cena.
Która seria Amflow ma więcej sensu?
Przy wyborze nie warto zaczynać od samej liczby niutonometrów. W rowerze kosztującym ponad 20 tys. zł równie ważne są geometria, zawieszenie, masa, sposób ładowania akumulatora i jakość osprzętu.
Jeśli zależy Ci przede wszystkim na niższej masie i napędzie M2S, seria PX jest logicznym punktem wyjścia. Jeśli ważniejsza jest możliwość wyjęcia akumulatora i ładowania go poza rowerem, praktyczniejszy może być PR. W PX dopłata do wersji Pro oznacza głównie lepszy osprzęt i niewielką redukcję masy, natomiast w PR wersja Pro przynosi także zmianę jednostki z M2 na M2S.
Jeśli chcesz zestawić Avinox z innymi popularnymi systemami, zobacz także nasze porównanie silników centralnych do rowerów elektrycznych. Łatwiej tam porównać moment obrotowy z masą, charakterystyką pracy i przeznaczeniem całego napędu.
Podsumowanie
Największa różnica między seriami PX i PR nie sprowadza się do ceny. PX jest lżejszy, korzysta z M2S i ma zintegrowany akumulator 700 Wh, natomiast PR oferuje wyjmowany akumulator 800 Wh oraz – zależnie od wersji – M2 lub M2S. Wybór najlepiej zacząć od tego, gdzie i jak będziesz ładować rower oraz jak ważna jest dla Ciebie masa, a dopiero później porównywać wersje osprzętowe i ceny.
Najczęściej zadawane pytania
Czy KROSS jest oficjalnym dystrybutorem Amflow w Polsce?
Tak. KROSS ogłosił 10 grudnia 2025 roku objęcie wyłącznej dystrybucji rowerów Amflow w Polsce, Czechach i na Słowacji.
Jakie modele Amflow są obecnie w katalogu KROSS?
Na 4 października 2026 r. są to Amflow PX Carbon 700, PX Carbon Pro 700, PR Carbon 800 i PR Carbon Pro 800. Bieżąca dostępność konkretnych rozmiarów może się zmieniać.
Czym różni się Amflow PX od PR?
PX ma zintegrowany akumulator 700 Wh i w obu wersjach korzysta z Avinox M2S. PR ma wyjmowany akumulator 800 Wh; PR Carbon korzysta z M2, a PR Carbon Pro z M2S.
Ile momentu mają Avinox M2 i M2S?
Według aktualnej specyfikacji Amflow M2 ma 110 Nm momentu nominalnego i 125 Nm szczytowego, a M2S odpowiednio 130 i 150 Nm.
Czy Amflow PL z Avinox M1 nadal istnieje?
Tak. Seria PL nadal jest prezentowana w europejskiej ofercie Amflow. M1 oferuje 105 Nm maksymalnego momentu ciągłego i do 120 Nm w trybie Boost.
Źródła i materiały referencyjne
- KROSS – komunikat z 10 grudnia 2025 r. o wyłącznej dystrybucji Amflow
- KROSS – aktualny katalog rowerów Amflow
- Amflow – specyfikacja serii PX
- Amflow – FAQ serii PX, w tym masy poszczególnych rozmiarów
- Amflow – specyfikacja serii PR
- Amflow – FAQ serii PR, w tym masy i informacje o wyjmowanym akumulatorze
- Amflow – seria PL i parametry Avinox M1
- DJI – oficjalna prezentacja systemu Avinox
- KROSS – Dust Boost 1.0 800 z Avinox M2
- KROSS – Soil Boost AX100 800 z Avinox M2









Dodaj komentarz